niedziela, 13 stycznia 2013

New Poland, fascynacja komunizmem na Zachodzie


Działacze komunistyczni na Zachodzie byli niesłychanie zdyscyplinowani, właściwie ta dyscyplina to kompletna bezwolność decyzyjna połączona z ogromnym zapałem aktywistycznym. To co ogłosił Komintern to było jak dogmat, a to że dogmaty się zmienialy w zależności od okoliczności, działaczy mało obchodziło. Wydaje się, że obecni lewaccy aktywiści mają takie same kiełbie we łbie. Oczywiście chodzi wyłącznie o tych działaczy na niższych szczeblach drabiny partyjnej, bowim ci usadowieni wyżej, czy po prostu najbliżej żłobu, zawsze byli cyniczni.

https://www.youtube.com/watch?v=sXDkxSTm48E

New Poland

               Tak brzmi tytuł filmu dokumentalnego zrealizowanego niedawno przez TVP Historia. Autorami filmu są Grzegorz Braun i Robert Kaczmarek. Tytuł jest nawiązaniem do broszury wydanej przez Bronisława Geberta w 1945 r o takim samym tytule. Uzasadniała ona przekazanie Polski pod Radziecką strefę wpływów. Uzasadnienie to było kontrastem przedstawiającym zerwanie z II RP - zacofaną, klerykalną, pół-faszystowską, antysemicką, posiadającą obozy koncentracyjne dla mniejszości narodowych, chłopów i robotników z "nową" Polską Ludową - postępową, demokratyczną, posiadającą reformę rolną oraz rządzoną oczywiście przez komunistów.

             "New Poland" przestawia w jaki sposób agenci ZSRR wysyłali fałszywy, faszystowski obraz Polski w świat zarówno przed wojną jak i w jej trakcie. Ich działania prowadziły do skłócenia ze sobą środowisk polonijnych w USA oraz dyskredytowania osób walczących o wolną Polskę w oczach aliantów. Dzięki tym propagandzistom Churchill i Roosevelt można powiedzieć w pewnym sensie dostali świetne rozgrzeszenie dla oddania Polski sowietom i pozwolenia im na instalację rządu komunistów.

               Film opowiada również o kulisach podziału terytorialnego Europy Środkowej o tym jak sowieci za pomocą swoich agentów w najbliższym otoczeniu prezydenta Roosevelta zapewniali korzystny dla siebie wynik negocjacji w Jałcie. O tym oraz wielu innych faktach z tamtych lat wiadomo obecnie dzięki prowadzonym w latach 40 XX w. pracom kryptologów, agentów wywiadu oraz kontrwywiadu w ramach Projektu Venona.

https://www.youtube.com/watch?v=sXDkxSTm48E

Brak komentarzy: