sobota, 12 stycznia 2013

Naw Poland
"NZS UW zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Nowe Kino Historyczne". Tym razem pokażemy film Roberta Kaczmarka "New Poland".

Film opowiada o burzliwych wydarzeniach które doprowadziły do ostatecznego ustalenia granic Polski w trakcie drugiej wojny światowej. Reżyser szuka odpowiedzi na pytanie jak to się stało że mocarstwa zachodnie, demokratyczne i liberalne, pozwoliły na wprowadzenie w Polsce komunistycznej dyktatury. W filmie skupia się na sytuacji w USA w latach trzydziestych i czterdziestych.

Badając dokumenty i rozmawiając z amerykańskimi historykami ukazuje rolę sowieckiego wywiadu w kształtowaniu anglosaskiej opinii publicznej a w szczególności amerykańskiej polityki zagranicznej.
"
 
"Wielu zapomina, że lata 40. XX wieku to nie tylko wojna, ale także ustalanie nowego porządku świata, który utrzymywał się przez pozostałą część wieku.
Czy Amerykanie wiedzieli co dzieje się za żelazną kurtyną? Komu zależało na podziale Europy? Czemu na czterdzieści lat znaleźliśmy się w zasięgu wpływów ZSRR? Jak bardzo zinfiltrowane przez radziecką agenturę było amerykańskie społeczeństwo? Na te pytania oraz wiele innych odpowiadają historycy, świadkowie tamtych wydarzeń oraz byli agenci CIA. 
"New Poland" ROBERTA KACZMARKA i GRZEGORZA BRAUNA to kolejny po "Defiladzie zwycięzców" i "Towarzyszu Generale" film ukazujący odmienną od powszechnie przyjętej historię Polski."

czytaj wiecej: http://www.planeteplus.pl/dokument-new-poland_36481#ixzz2rdYJ54OA


I z inne beczki (ale przecież, to co dziś mamy, mamy własnie dlatego, że ustalono taki a nie inny porządek świata podczas ustaleń pomiedzy Staline a Rooseveltem i Churchillem jako świadkiem i potakiwaczem):

http://www.aferyibezprawie.org/

o współczesnym psuciu państwa i o tym jak urzędnicy się szarogęsią w naszym kraju.


Brak komentarzy: